Żoliborska Klinika Weterynaryjna

Promocja

Przy zakupie karm w naszej klinice - badania gratis!

 

lek. wet. Jarosław Balcerzak
- onkolog

W codziennej pracy ze zwierzętami największy nacisk kładę na diagnostykę i leczenie chorób nowotworowych. Nieustannie pogłębiam swą wiedzę i umiejętności w ramach krajowych i zagranicznych szkoleń, konferencji, staży.

Czas poza pracą poświęcam mojej żonie Dominice i córeczce – Kasi, oraz naszym wspólnym pasjom – podróżom. Naszym domowym pupilem jest odratowany króliczek – Kaninchen (niem. Króliczek).

Dlaczego onkologia – czyli filozofia i stereotypy.

W czasach gdy czas życia ludzi i zwierząt sukcesywnie się wydłuża w skutek poprawy  jakości opieki medycznej i warunków bytowych, choroby nowotworowe pojawiają się co raz częściej przybierając wymiar chorób cywilizacyjnych, a sama onkologia jest chyba obecnie najszybciej rozwijającą się gałęzią medycyny.

Tymczasem wśród ludzi wciąż panują te same, przerażające stereotypy, które dawniej w dużej mierze były uzasadnione. Teraz powinny być wypierane z naszej mentalności. Trafiając na tę stronę zapewne  nie chcecie Państwo poddać się temu stereotypowemu myśleniu i szukacie pomocy – zapewniam, że trzymam kciuki za to aby wasza historia zakończyła się happyendem i wam pomogę najlepiej jak potrafię. Przy obecnej wiedzy, z zastosowaniem odpowiedniej diagnostyki jesteśmy w stanie  zaproponować pacjentowi onkologicznemu satysfakcjonujące leczenie. Rak czy guz, czyli to co czasem wiemy już na pierwszy rzut oka, to nie jest wystarczająca diagnoza, i tylko znając dokładny typ nowotworu i stan futrzanego pacjenta jesteśmy w stanie podejmować racjonalne decyzje co do postępowania z nim.

Wybrałem z wszystkich połaci medycyny onkologię bo nie ma drugiej takiej specjalizacji łączącej w sobie tak wiele przenikających się aspektów i dziedzin wiedzy – każdy pacjent zwykle musi przejść swoja własną drogę zaczynająca się od badania ogólnego w gabinecie internistycznym po przez szczegółową diagnostykę kończąc na leczeniu i jego monitorowaniu. Dodatkowo w wielu przypadkach napotykamy trudności w postaci chorób towarzyszących (zwykle nasz pupil zapada na chorobę nowotworową w wieku podeszłym) i zespołów towarzyszących nowotworom. Moim zadaniem jest nie tylko wykonanie niezbędnych badań, ale także zebranie wszystkich tych informacji w jedną całość i analiza, prowadząca do ustalenia potrzebnego leczenia (chemioterapia, radioterapia, chirurgia lub ich odpowiednie połączenie). To właśnie daje mi osobiście największą satysfakcję.


   Żoliborska Klinika Weterynaryjna
Projekt i wykonanie: InforpolNET, edycja: Maciej Spychalski